Мета уроку:
- навчальна:
закріпити знання, вміння, навички учнів порівнювати, додавати,
віднімати дроби з різ-ними знаменниками;
- розвивальна:
розвивати вміння працювати
самостійно, розширити знання учнів про рідну державу;
- виховна:
виховувати почуття патріотизму, дбайливе ставлення до свого
здоров’я
Обладнання: карта
України, комп’ютер, відеопроектор, екран
ХІД УРОКУ
І ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ
ЕТАП
Учитель. Сьогодні
на уроці ми, продовжуючи вивчення теми «Порівняння, додавання і віднімання дробів із різними знаменниками» та
вдосконалюючи навички виконувати дії з дробами, здійснимо
невеличку подорож теренами нашої
Батьківщини. Ви не раз чули про сім чудес світу. Але не впевнена, чи ви знаєте про те, що в березні 2007 року стартувала акція «Сім чудес
України». На звання семи чудес України
претендувало 100 пам’яток історії та культури з
усіх регіонів нашої держави. 21 серпня 2007 року в Софії Київській відбулося підбиття підсумків
та нагородження переможців Всеукраїнської акції.
Сьогодні на уроці спробуємо відкрити для себе
ці сім чудес України. Ми подорожуватимемо картою нашої держави, але подорож
буде не звичайна, а математична.
Тож озброїмося знаннями, кмітливістю,
зосередженістю, твердістю і вирушаймо
в дорогу.
ІІ УДОСКОНАЛЕННЯ ВМІНЬ І НАВИЧОК
Перша зупинка
Учител ь. Щоб
відгадати назву міста, з якого
ми розпочнемо нашу подорож, потрібно виконати обчислення і із поданих букв скласти назву
міста.
Чотири учні виходять
до дошки і виконують по одному прикладу
Завдання:
Знайти значення виразу:
Відповідь: :
Місто - Київ
Учитель. Назвіть найменше просте число — і
ви дізнаєтесь, скільки чудес України розташовано у місті Києві.
Учитель. У Києві розташовано два із семи чудес України — це Києво - Печерська лаврата Софія Київська
Друга
зупинка
Учитель. Отже, ми
потрапили до міста Кам’янець - Подільський, де знаходиться Національний історико - архітектурний
заповідник «Кам’янець»
Учитель. Щоб потрапити до заповідника – треба розв’язати
наступні завдання
Завдання:
Розташуйте в порядку зростання дроби:
Відповідь:
Зупинка
Третя
зупинка
Учитель. Наступна наша зупинка — це місто
Хотин, що розташований за 15
км від Кам’янець - Подільського. У цьому місті розташований Державний
історико-архітектурний заповідник «Хотинська фортеця», що є четвертим дивом України
Учитель. Щоб потрапити до заповідника –
треба розв’язати наступні завдання
Завдання:
Розв′язати рівняння:
Відповідь:
Четверта
зупинка
Учитель. Для
зустрічі із п’ятим дивом
нашої держави і для з’ясування
нашого місцязнаходження, ми маємо розв’язати задачу
Задача : У парку учні за
першу годину пройшли 7/15 всього шляху, за другу годину - 6/25 всього шляху, а за третю годину – решту. Яку частину шляху учні
пройшли за третю годину?
Відповідь: 22/75
Учитель.
Отже, ви
справилися із завданням – тому «Ласкаво просимо до Умані!», де знаходиться
п’яте диво України - Національний дендрологічний парк «Софіївка»
(звук потягу) Зупинка
П’ята зупинка
Учитель. Мандруємо далі Дніпром до наступного міста — володаря одного із семи
чудес
України. – це місто
Запоріжжя, де знаходиться шосте із семи
чудес України — це Національний заповідник «Острів Хортиця». Це місце добре
відоме ще з часів козаччини
Учитель. Розумію,
ви вже трішечки втомилися від нашої подорожі, тому пропоную вам трохи розім’ятися!
(фізкультхвилинка)
Всі піднесли руки - раз,
І навшпиньки став весь клас.
Два - присіли, руки прямо.
Встали — знову все так само
Тепер - повертаємося вправно,
Все виконуємо гарно.
Вліво-вправо повернулись
І сусіду усміхнулись!
Учитель. Козаки були не лише дужими, але й кмітливими, тому
пропоную і вам
Задачі на кмітливість
-
Козак
Микола плив на човні до міста. Назустріч йому пливли козаки Іван, Устим та
Пилип. Скільки козаків їхало до міста? (1 Микола)
-
Половина
числа = 15. Чому дорівнює його третина? (10)
-
Він
жив у Греції у ІІІ столітті до н.е. Займався різними науками, був атлетом –
п’ятиборцем, у математиці відомий своїм решетом? Його ім’я? (Ератосфен)
(звук потягу) Зупинка
Шоста зупинка
Учитель. Отже, ми потрапили сьомого дива України — Херсонес Таврійський
Учитель Щоб потрапити до нього треба розв’язати наступне завдання
Знайомтвом з цієїю визначною
пам’яткою України ми з вами завершуємо нашу подорож і водним шляхом повертаємося додому
ІІІ ПІДСУМОК У РОКУ
Учитель. Ось
і добігла кінця наша подорож. Ми з вами повторили правила порівняння, додавання
і віднімання дробів із різними знаменниками.
Водночас ми пригадали історичні пам’ятки нашого народу, які є цінними не тільки для нашої держави, а й для світу в
цілому
Лев Толстой казав, що людину можна оцінювати дробом,
знаменник якого становить те хороше, що людина думає про себе, а чисельник — те хороше, що про людину дЗОШ І – ІІІ ступенів с. Барабой
Комментариев нет:
Отправить комментарий